Filter by:
Close filter
from to
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Anal Stretchers & Training Toys: Progress Gradually

Anal stretchers and training toys support gradual progression through tapered shapes, defined steps or several sizes. Concrete dimensions are more important than labels such as beginner or advanced.

Compare maximum diameter, usable length, material and secure base before choosing.

Anal stretchers and training toys support gradual progression through tapered shapes, defined steps or several sizes. Concrete dimensions are more important than labels such as beginner or advanced.

Compare maximum diameter, usable length, material and secure base before choosing.

No results were found for the filtering!
Anal Relax Backside Cream: Lubricant & relaxation
Anal Relax Backside Cream: Lubricant & relaxation
Experience instant relaxation and improved lubrication in the anal area with our effective Anal relaxation cream. Product description Instant anal relief Anal Relax Backside Cream is an essential Anal lubricant for anyone who loves anal...
Content 0.05 Liter (€399.00 / 1 Liter)
€19.95
Pjur Back Door Anal Lubricant
Pjur Back Door Anal Lubricant
With the Pjur Back Door Anal lubricant anal relax is announced, It is a relaxation gel for anal intercourse. The gel contains extracts of the jojoba plant. These have a nurturing and relaxing effect on your body. You get with this...
Content 0.03 Liter (€365.00 / 1 Liter)
from €10.95
Fisting Gel
Fisting without pain with the Fisting Gel Relax
Relax is called the fisting gel in the pump dispenser. The special lubricant is in a 200 ml bottle. The pump dispenser ensures that you get the contents well portioned. The gel is suitable for anal fisting and for vaginal fisting. The...
Content 0.2 Liter (€124.75 / 1 Liter)
€24.95
Anal Spreader Deluxe aus Edelstahl mit verstellbaren Stellschrauben
Anal Spreader Deluxe - Stainless steel anal...
Anal Spreader Deluxe - control, width, precision The Anal Spreader Deluxe is not a plug - it's a tool. For all those who not only want to feel, but also see, control and celebrate the opening. Thanks to the three finely adjustable screws...
€129.00
Anal plug Balloon 35 cm in circumference inflatable!
Anal plug Balloon 35 cm in circumference...
Discover new heights of pleasure with our inflatable Anal plug Balloon - the ideal companion for your intimate adventures! Inflatable pleasure Experience a new level of anal stimulation with the inflatable Anal plug Balloon from...
€29.95
Fisting Spray
Fisting Relax Spray - enjoy relaxed
If you really want to enjoy anal fisting, you have to learn to relax. This is sometimes not easy and then requires aids, such as the Fisting Relax Spray. With this spray, the anal area is relaxed. The muscles relax and you are ready to...
Content 0.03 Liter (€731.67 / 1 Liter)
€21.95
Aufblasbarer Plug
L size inflatable ball plug for more fun
Experience more intense fun with the L size inflatable ball plug - gentle stretch and impressive size! Inflatable ball plug for unique experiences The L-size inflatable ball plug gives you the opportunity to explore your anal boundaries...
€52.90
Inflatable Anal plug black latex
Inflatable Anal plug black latex
With the latex inflatable Anal plug you have a toy that is easy to insert. The initial shape is kept quite small in terms of diameter. Once you have inserted it and then operate the hand pump, you will be very surprised. Already after a...
€39.95
Pjur relaxing anal glide - anal relax gel
Pjur relaxing anal glide - anal relax gel
The Pjur relaxing anal glide is an anal relax gel. It is applied and has a relaxing effect on the skin and muscles. The lubricant is provided with nourishing extracts of the jojoba plant. The product is particularly long-lasting. You'll...
Content 30 ml (€36.50 / 100 ml)
from €10.95

Training means gradual progression

A useful trainer increases in diameter predictably. Tapered shapes and small size intervals make each step easier to control.

Compare every measurement

Check the widest point, insertable length and progression between sections or included toys. Do not move to a larger size until the current step feels comfortable.

Shape and material

Flexible trainers can adapt during insertion; firm models keep their exact contour. A secure flared base or reliable stop is essential.

No fixed schedule

Use plenty of compatible anal lubricant and proceed at your own pace. Stop with pain, allow recovery time and clean the toy according to its material.

Last viewed