Massage Oil for Sensual Touch

Discover massage oil for relaxed, sensual touch. Compare texture, fragrance, ingredients and bottle size to choose an oil that suits your massage and personal preferences.

Discover massage oil for relaxed, sensual touch. Compare texture, fragrance, ingredients and bottle size to choose an oil that suits your massage and personal preferences.

Close filter
No results were found for the filtering!
Oriental Ecstasy Massage Oil 100ml
Oriental Ecstasy Massage Oil 100ml
Rich premium massage oil with jojoba oil and long-lasting gliding properties. With a pure oriental scent, that may let your inhibition level sink. 100 ml bottle.
Content 0.1 Liter (€99.50 / 1 Liter)
€9.95
Magoon Vanille Massage Oil
Magoon Vanille Massage Oil
High-quality erotic massage oil made in Germany! Precious ingredients are caring the skin soft and smooth for long massage pleasure. In addition to that, the aphrodisiac and mood brightening vanilla scent stimulates hidden (erotic)...
Content 0.1 Liter (€99.50 / 1 Liter)
€9.95
Shiatsu Massage Oil
Shiatsu Massage Oil
High-quality massage oil for well-cared and velvety skin. The noble fragrance pampers your senses and creates an erotic atmosphere. Dermatolically and medically tested.
Content 0.25 Liter (€75.60 / 1 Liter)
€18.90
Flutschi-Orgy-Oil
Flutschi-Orgy-Oil
High-quality massage oil (made in Germany) with long-lasting gliding properties: ideal for prolonged interaction. With nutritive jojoba oil, odourless and unflavoured. Waterbased and thus easy to rinse off. Dermatologically tested. 500 ml.
Content 0.5 Liter (€39.90 / 1 Liter)
€19.95
Spanish Fly Massage Oil 100ml
Spanish Fly Massage Oil 100ml
Caring erotic massage oil with the stimulating scent of "Spanish Fly". Water soluble and removable by washing. 100 ml bottle.
Content 0.1 Liter (€99.50 / 1 Liter)
€9.95
Love Fantasy Massage Oil 100ml
Love Fantasy Massage Oil 100ml
Rich premium massage oil with a unique romantic scent. WIth jojoba oil. Water-soluble. Long-lasting gliding properties. 100 ml bottle.
Content 0.1 Liter (€99.50 / 1 Liter)
€9.95
Jasmine Erotic Massage Oil 100 ml
Jasmine Erotic Massage Oil 100 ml
Rich premium massage oil with a unique jasmine scent. With jojoba oil. Water-soluble. Long-lasting gliding properties. 100 ml bottle.
Content 50 ml (€11.90 / 100 ml)
from €5.95
Magoon®  Indian Love Oil
Magoon® Indian Love Oil
Caring erotic massage oil with stimulating, mystic scent. Water-soluble and washable. 100 ml bottle.
Content 0.1 Liter (€99.50 / 1 Liter)
from €9.95
Best of Magoon
Best of Magoon
7 absolute top sellers in one package: - "Indian Love Oil" - "Musk" - "Caribic fever" - "Jasmine" - "Oriental Ecstasy" - "Love Fantasy" - "Strawberry" each 100ml bottle
Content 0.7 Liter (€85.64 / 1 Liter)
€59.95
Massage & Glide Gel 2in1 Silky Touch
Massage & Glide Gel 2in1 Silky Touch
Massage gel & lubricant combined! Excellent gliding characteristics make this gel a perfect lubricant that is also a great massage oil. High-quality ingredients provide moisture and skin care with a silky touch. The enduring moisture...
Content 0.2 Liter (€124.75 / 1 Liter)
€24.95
Erotic Massage Gel Sparkling Wine and Strawberry
Erotic Massage Gel Sparkling Wine and Strawberry
Whets the appetite for intimate kisses! Water-based, vegan gel with a strawberry/sparkling wine scent and flavour. For an erotic full body massage. 50 ml.
Content 0.05 Liter (€179.00 / 1 Liter)
€8.95
Erotic Massage Gel Cherry
Erotic Massage Gel Cherry
Whets the appetite for intimate kisses! Water-based, vegan gel with a cherry scent and flavour. For an erotic full body massage. 50 ml.
Content 0.05 Liter (€179.00 / 1 Liter)
€8.95
Erotic Massage Gel Chocolate
Erotic Massage Gel Chocolate
Whets the appetite for intimate kisses! Water-based, vegan gel with a chocolate scent and flavour. For an erotic full body massage. 50 ml.
Content 0.05 Liter (€179.00 / 1 Liter)
€8.95

Choosing the right massage oil

A suitable massage oil supports smooth, lasting touch and can turn a massage into a more deliberate shared experience. Instead of relying on broad promises, compare texture, fragrance and ingredients according to your preferences and intended use.

Compare texture, fragrance and ingredients

Lighter oils can be applied sparingly, while richer textures may remain on the skin for longer. If you prefer a scented product, consider both the fragrance and its intensity. Always check the product information, especially if you have sensitive skin or known intolerances.

Massage oil is not automatically lubricant

Massage oils and personal lubricants serve different purposes. Only use an oil for intimate contact or together with condoms and toys when the manufacturer explicitly confirms that use. For dedicated intimate products, browse our lubricant selection.

Choose a practical bottle size

Start with a small amount and add more when required. This makes the desired glide easier to control. Bottle size and closure also matter: a compact bottle may suit occasional massages, while a larger size can be more practical for regular sessions.

Use and care with attention

Follow the instructions and test a new product on a small area of skin first. Oil-based products may mark fabrics. When toys are involved, follow their material and cleaning guidance; suitable products are available under Toy Cleaner. Explore further care products in our personal care range.

Last viewed